Na BookFestu vystoupí:

3. prosince od 17 hodin

 

Foto-Hruška_Jiří_Zerzoň.jpg

Autorem fotografie je Jiří Zerzoň.

 

PETR HRUŠKA

(1964)

Český básník, narozený v Ostravě, kde žije dosud. Pracuje v Ústavu pro českou literaturu AV ČR, kde se podílel na řadě literárněhistorických děl, je autorem rozsáhlých monografií o básnících Karlu Šiktancovi a Ivanu Wernischovi, edičně připravil např. souborné dílo Jana Balabána nebo některé sbírky Ivana Martina Jirouse. Je jedním ze dvou redaktorů nově „probuzeného“ časopisu Obrácená strana Měsíce.

Oceňovaný autor řady sbírek poezie, např. Darmata (2012, Státní cena za literaturu). Píše též krátké prózy, které vyšly v originálním deníku Jedna věta (2015) a kniha V závalu (2020) přináší sloupky, podpovídky, odstavce a jiné krátké texty. Nakladatelství Host právě vydalo novou a pro autora značně netypickou básnickou sbírku s názvem Spatřil jsem svou tvář, inspirovanou pětistým výročím velké Magalhãesovy plavby kolem světa. Zároveň vyšel v Bruselu rozsáhlý knižní výbor autorova díla přeložený do francouzštiny a nazvaný Hledám toho natěrače s bílými prsty (Je cherche le peintre aux doigts blancs).

úterý, září 20, 2022

Po loňské úspěšné premiéře se vracíme v době adventní do Plzně. My, to znamená zhruba 25 nakladatelů spojených s Cechem.

3.-4. prosince rozbijeme stánky v útulném a zavedeném prostředí plzeňského areálu DEPO2015. A protože se náš BooFest koná v rámci Plzeň Design Weeku, také doprovodný program ponese příznačný název – Design mezi řádky. Bude se křtít, číst, prodávat, hrát divadlo…  A také malovat, sázet nebo tisknout. Zkrátka jsme ve spolupráci se skvělým týmem DEPO2015 dali do kupy úžasný program pro všechny kategorie a vyhraněnosti čtenářů. Takže se bude samozřejmě i prodávat -)

Uzávěrka závazných přihlášek oproti platbě 1000 Kč (energie, promo…) a 1000 Kč vratná kauce za účast, je 26. října, a to na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

Těšíme se na viděnou!

 

úterý, září 20, 2022

Až do poloviny října je aktivní průzkum mezi malými a středními nakladateli, který pořádá nás Cech.

Zapojilo se vás už přes 50, díky! Máme přesvědčivá data o stavu zdejšího knižního trhu. Ale může to být ještě lepší.

Zodpovězení zhruba 30 otázek vám nezabere více než 15 minut. Výsledky  budeme sdílet se zapojenými respondenty, ale třeba i s MK ČR.

Do vyplňování se můžete pustit níže.