• Knihy, které jinde nenakoupíte.
  • Nakladatelství, která jinde nenajdete.
  • Autoři, s nimiž se jinde nesetkáte.

To jsou tři hlavní důvody, proč navštívit první letošní BookFest. A kdy jindy než v březnu – měsíci knihy! Se zhruba 30 nano, piko, menšími i již více etablovanými nakladateli se můžete potkat v sobotu 25. března v opravdu krásných prostorách Kampusu Hybernská. Jde o galerii, jež je přístupná přímo z ulice Hybernská, čp. 4.

BookFesty se vyznačují skutečně přátelskou atmosférou. Na festivalu nepanuje konkurenční prostředí, už proto, že nakladatelé nejsou primárně motivováni prodejem, ale setkáním s vámi – čtenáři. A to samé platí pro autorky a autory: nemusíte během čtení plnit část pro publikum, klidně se s nimi potkejte a popovídejte v místní kavárně Hlína!

BookFest vám letos na jaře přináší literární matadory i čerstvé talenty. Takzvané lon-sellery i naprosté knižní novinky. Extravaganci, stejně jako konzervativní noblesu.

Nejsme veletrh – jsme festival! A díky grantu Magistrátu hl. města Prahy je vstupné zdarma.

Debata s Ninou Špitálníkovou o připravovaném románu

Po knize rozhovorů *Svědectví o životě v KLDR* (Magnesia Litera v kategorii publicistika) se vystudovaná koreanistka a spisovatelka

Básník, chodec po periferiích reality, letec pod radarem, překladatel, hudebník.

Narozen 3. března 1970 v Praze, kde žije dodnes. Vystudoval fyziku na Matematicko-fyzikální fakultě UK – obor Fyzika molekulárních a chemických struktur, vystřídal různá zaměstnání a nyní pracuje jako programátor. Je ženatý a má dvě děti.

O Bookfestu v Praze v roce 2023

Březen je měsícem knihy a hlavně čtenářů!
Proto se první letošní BookFest odehraje v sobotu 25. března od 10 do 19 hodin v prostorách Kampusu Hybernská (vstup přímo z ulice).

Rusko, Ukrajina ⁠⁠–⁠ emigrace včera a dnes

Před sto lety světem otřásaly velké politické, ekonomické, sanitární i migrační krize. V jejich důsledku se daly do pohybu miliony lidí, kteří utíkali před válkou, hladem a nesvobodou. Jejich příběhy jsou o lidské štědrosti, otevřenosti a ochraně společnosti, ale bohužel také o sobectví, šikaně a rasismu. Netřeba dodávat, že jsou to příběhy, které k nám promlouvají teď a tady

Těšte se na řadu podnětných setkání s knižními novinkami a jejich autory a autorkami. Program bude probíhat ve festivalovém prostoru a rovněž v přilehlé kavárně Hlína.

Program je již téměř zaplněný a již nyní můžeme nabídnout:

Pro naše nejmenší čtenáře je připraven dětský koutek - Svět v barvách písku - Mandaly pro děti

Nadějné ráno a předpoledne

10:00-11:00 prof. Ivan Foletti: Rusko, Ukrajina ⁠⁠–⁠ emigrace včera a dnes

11:00 Debata s Ninou Špitálníkovou o připravovaném románu "Severka"

13:00-14:00 Nakladatelství Nautilus uvád knihu  Josefa Štogra: Předbabylónská řeč (Esej o blízkosti zvláštního)

14:00  Cechovní besídka, rozprava o knižním trhu, práci Cechu a SČKN v zastoupení paní ředitelky Marcely Turečkové

Odpoledne ve znamení dvou A

15:00 Nakladatelství Adolescent a jejich nové tituly

16:00 Nakladatelství Akropolis - představení a autorské čtení prozaika Marka Tomana z jeho nové knihy Panna

Pražský poetický podvečer

17:00 Nakladatelství Dauphin a představení nové knihy básníka Jana Vozky. Vít Janota – emeritní básník Prahy pak naváže na poetiku Jana Vozky aby uvedl Petra Borkovce.
18:00 Básník města Prahy – Petr Borkovec. Autorské čtení a diskuze s Básníkem města Prahy na rok 2023, s jedním z nejvýraznějších autorských hlasů současné české poezie a nejen jí.

 

 

 

místo konání: KAMPUS HYBERNSKÁ, Hybernská 4, Praha 1 / https://www.kampushybernska.cz/ (parterový prostor s hlavním vchodem přímo z ulice Hybernská)

datum konání: sobota 25. 3. 2025

otevírací doba prodejních akcí pro návštěvníky: 10:00 – 19:00

živý a doprovodný program: bude probíhat na vyvýšeném a ozvučeném pódiu (viz. https://www.cechnakladatelu.cz/bookfestpraha2023/program-praha); programu pro děti bude vyhrazena centrální část festivalového prostoru

Milí kolegové, přátelé krásné literatury.

První BookFest Praha již bude. A bude velmi, velmi brzy.

Odehrajeme se v noblesních a hlavně vyhledávaných prostorách Kampusu Hybernská, kde působí řada kulturních a společensky prospěšných organizací, spolků a rovněž jednotek spojených s literaturou.